Pranie dywanów wełnianych

Dodano: 2016-06-13 Przez: admin


Dywany wełniane to prawdziwa elita – nie tylko są wyjątkowo przyjemne w dotyku i piękne, ale również wyróżniają się trwałością i bardzo dobrze izolują termicznie i akustycznie. Chociaż są drogie, to jednak są wybierane bardzo często. Jeżeli chcesz zdecydować się również na taki dywan, pamiętaj jednak o tym, że wymaga on odpowiedniej pielęgnacji, aby wyglądać ładnie przez lata. Jak pierze się dywany wełniane?
Dywany wełniane muszą być poddawane specjalistycznej pielęgnacji, ponieważ stosowanie do nich uniwersalnych środków czyszczących może doprowadzić do ich zniszczenia i odbarwienia. Najlepiej prać je wobec tego z wykorzystaniem specjalnych preparatów oraz urządzeń. Bardzo ważne jest również szybkie usuwanie zanieczyszczeń, które pojawiły się na nawierzchni dywanu.
Usuwanie punktowych plam
Gdy na dywanie wełnianym pojawi się plama z wina, herbaty, kawy, soku, w takim przypadku natychmiast należy odsączyć płyn z użyciem papierowych ręczników lub chusteczek. Można je zmoczyć także wodą i odsączać plamę tak długo, jak jest to potrzebne. Nie należy pocierać plamy, ponieważ spowoduje to jeszcze ściślejsze związanie się zabrudzenia z włóknami i dodatkowo ich uszkodzenie. Nie można również używać gorącej wody, ponieważ może ona utrwalić plamę.
W sprzedaży można znaleźć również różnego rodzaju środki przeznaczone do usuwania plam z dywanów wełnianych. Muszą one wyróżniać się odpowiednio niskim pH, aby nie doprowadzić do zniszczenia włókien. Można też spróbować wykorzystać domowe metody – ocet z płynem do mycia naczyń albo mieszankę octu i proszku do pieczenia w stosunku 1:1.
Pranie dywanu z wełny
Jeżeli jednak dywan nie wygląda już zbyt estetycznie i jest zabrudzony na całej powierzchni, w takim przypadku warto skorzystać z usług firm zajmujących się ich praniem. Najlepiej skorzystać z usługi prania dywanów „na wskroś”, która jest rekomendowana dla dywanów wełnianych.
Firmy zajmujące się praniem dywanów znajdziesz przez internet po wpisaniu do wyszukiwarki słów „pranie dywanów targówek”. Ceny prania dywanów wełnianych to około 10-20 złotych za metr kwadratowy zależnie od wybranej metody.


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Menu