Dlaczego warto wykonać chiptuning? Najważniejsze zalety chiptuningu

Dodano: 2016-07-10 Przez: admin


 
Czasami wydaje ci się, że twój samochód ma za małą moc? Masz problemy z wyprzedzaniem lub wjeżdżaniem pod górę? Jeżeli chcesz poprawić parametry silnika twojego pojazdu, pomyśl o chiptuningu.
 
Większość silników samochodowych nie wykorzystuje swojej pełnej mocy, ponieważ jest ona ograniczona przez sterowniki oprogramowania jednostki napędowej. Dzieje się tak głównie z powodu montowania tych samych silników w różnych wersjach samochodów. Można jednak podwyższyć poziom mocy silnika – w tym celu wykonuje się chiptuning.
 
Co to jest chiptuning?
Chiptuning to tuning samochodu polegający na podniesieniu parametrów silnika poprzez wykonanie zmian w jego sterowniku. Modyfikacja fabrycznego oprogramowania komputera sterującego jednostką napędową pozwala wówczas na podwyższenie mocy silnika oraz jego momentu obrotowego, co przełoży się na większą dynamikę i elastyczność jazdy. Jednocześnie można także obniżyć zużycie paliwa i poprawić żywotność silnika.
 
Kiedy warto przeprowadzić chiptuning?
Przede wszystkim modyfikacja ta jest stosowana w przypadku samochodów większych, rodzinnych, busów czy tirów, które podczas jazdy zachowują się dość powolnie i mogą mieć problem z dynamicznym przyspieszeniem i wysokim spalaniem. Również na chiptuning decydują się kierowcy, którym zależy na dodaniu swojemu samochodowi dodatkowych koni mechanicznych.
 
Chiptuning w samochodzie na gwarancji
Wykonanie chiptuningu w pojeździe, który jest jeszcze na gwarancji, będzie skutkowało w jej utracie. Nie oznacza to jednak wcale, że nie jest on możliwy – w tym przypadku przeprowadza się jednak zamiast tuningu montaż specjalnego modułu nazywanego powerbox, który działa podobnie, niemniej jednak można zdemontować go w dowolnym momencie.
 
Jeżeli chcesz zdecydować się na przeprowadzenie chiptuningu, wybierz firmę, która ma w tym doświadczenie, ponieważ nieprawidłowo wykonany może doprowadzi nawet do uszkodzenia silnika. Wpisz do wyszukiwarki słowa „chiptuning toyota”, aby znaleźć specjalistów w tej dziedzinie gotowych do przeprowadzenia modyfikacji w twoim aucie.
 
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Menu